چگونه ساخت ویدیو توانایی انگلیسی صحبت کردنتان را بالا می برد؟

ساخت ویدیو آموزشی

 

سایت هایی چون یوتیوب پر از ولاگ هستند(فیلم هایی که توسط افرادی که میخواهند درباره ی علایق و سرگرمی هایشان حرف بزنند,ساخته میشود.اگر شما چیزی برای گفتن دارید که باعث لذت بردن  تماشاچی می شود,یک راه عالی برای اظهار کردنتان است.).

همچنین ویدیو ها می توانند به بالا بردن سطح انگلیسی صحبت کردنتان کمک کنند.

روان بودنی که با اجرا کردن ویدیو ها بدست می آورید,یک راه عالی برای آمادگی تحصیلات انگلیسی در سطوح پیشرفته  است.در اینجا چگونگی استفاده بیشتر و بهتر ماجرای ولاگ کردن را توضیح میدهیم.

به اشتراک گذاشتن شور و شوق

 

نمایش شور و شوق

 

این خوب نیست که پشت دوربین بشینید و امیدوار باشید که چیز جالبی خواهید گفت ! یک موضوعی  که در موردش ذوق و شوق دارید را انتخاب کنید. شاید خیلی چیزها برای گفتن  درباره ی اخبار,اتفاقات حال یا ورزش دارید که میخواهید صحبت کنید.یا شاید ترجیح میدهید که درباره ی تجربیات شخصیتان,سفر یا یادگرفتن یک زبان صحبت کنید.شما میتوانید آموزشی اراِیه دهید راجع به چیزی که در آن خوب هستید مانند نواختن موسیقی یا عکس گرفتن.اگر در انتخاب موضوعات دچار مشکل شدید,نگاهی به یوتیوب بیندازید  و ببینید که دیگران درباره ی چه چیزهایی صحبت میکنند. این ممکن است باعث ایجاد یک سری ایده ها  در ذهنتان شود.

حتی اگر موضوعی را که انتخاب کردید به خوبی می دانید,وقتی برای تحقیق راجع به آن بگذارید.

نه تنها این کار به شما کمک میکند تا آگاه تر و راحت تر جلوی دوربین باشید,بلکه کمک میکند تا لغات جدید و اصطلاحات یاد بگیرید.این راه عالی است برای آمادگی در خواندن و بخش های استفاده ی انگلیسی در امتحانات کمبریج که پاداشی اضافی به همراه دارد.

کسب اعتماد به نفس

 

کسب اعتماد به نفس

 

این مهم است که هنگام ولاگ گرفتن راحت و طبیعی باشید.این کار ممکن است  تمرین های زیادی را دربرگیرد ولی نگران نباشید.این کار آسان تر خواهد شد هرچه قدر بیشتر تمرین کنید.بجای اینکه سعی کنید چیزی را که میخواهید بگویید حفظ کنید, از لیستی ایده ها استفاده کنید که بتوانید نگاهی بیندازید و یادتان بیاید.حقایق و نظراتتان را بدانید سپس با دوربین مانند یک دوست صحبت کنید.به یاد داشته باشید که در بخش اسپیکینگ امتحانات باید یک دقیقه به تنهایی صحبت کنید. در ابتدا یک دقیقه میتواند طولانی به نظر برسد.

این نوع از تمرین یک راه عالی برای تقویت فصاحت گفتار است و واقعا اعتماد به نفس شما را میسازد.

جستجوی موضوع

 

پیدا کردن موضوع

 

هدفتان این باشد که فیلم های مفید و سرگرم کننده ای بسازید که حدود پنج دقیقه طول بکشد.سعی نکنید که موضوعات مختلف را پوشش دهید.داستان های متمرکز,فیلم های جالبتری میسازند.پنج دقیقه شاید زیاد به نظر نیاید اما برای دانستن جزییات یک یا دو موضوع کافی است.توضیح دادن  افکارتان در عمق به این معنی است که شما قادر خواهید بود تا کلمات بیشتری استفاده کنید و توانایی های زبانتان را بالا ببرید چنانکه تمرین و اجرا کنید.این واقعا مهم است که تمرین کنید تا نظرتان را ارائه بدهید.

به یاد داشته باشید که نظرهایتان حتما نباید نظرهای واقعی تان باشند.

کسانی که از شما امتحان می گیرند زبان و گفتار شما را چک میکنند نه نظر هایتان را,بنابراین ارائه دادن نظرتان را درمورد موضوعات مختلفی که به آن علاقه دارید یا درباره ی آن شنیده اید تمرین کنید.

شناختن شنوندگان

 

شناختن شنوندگان

 

خیلی از ویدیو ها اول  ضبط میشوند و بعد در اینترنت آپلود می شوند ولی بعضی از آنها به طور زنده فیلم گرفته میشوند و مستقیما در پلتفرم هایی مانند فیسبوک و اینستاگرام به بینندگان انتقال داده میشوند.

چه ترجیح بدهید اینکار را بطور زنده انجام دهید یا ضبط کنید , کسانی که فیلم هایتان را تماشا میکنند میتوانند به شما نظر و بازخورد بدهند.این یعنی شما میتوانید یک گفتگوی واقعی به زبان انگلیسی شروع کنید و شاید چند دوست بین المللی داشته باشید ! شما میتوانید جواب بینندگان را در قسمت نظرات یوتیوب و فیسبوک بدهید.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar