عمل کردن و یا بهانه آوردن برای یادگیری زبان

اصولا دو نوع نگرش و رویکرد در بین ما وجود دارد

عمل کردن و بهانه آوری

بهانه آوردن منفعلانه درباره اینکه چرا نتوانسته‌ایم کارهایی را شروع کنیم یا به سرانجام برسانیم و یا عمل کردن فعالانه و راه‌گشایی در بین مشکلات بیش از آن‌که به محیط اطراف ما مربوط شوند.

یک نوع طرز فکر هستند. ما در برخورد با محیط اطرافمان همواره در حال تجربه ناکامی هستیم.

هیچ وقت همه چیز طبق خواسته ما جلو نمی‌رود

اینکه دیدگاه ما به این ناکامی‌ها چگونه است تعیین کننده رویکرد ما در زندگی است.

وقتی ناکامی را معلول عوامل ثابت و غیرقابل تغییر درونی و بیرونی می‌دانیم بعید به‌ نظر می‌رسد که برای ایجاد تغییر کاری بکنیم.

آیا ما میتوانیم در هر موقعیتی تأثیر گذار باشیم؟!

این جمله ، روی دیگری نیز دارد و آن اینکه آیا ما می‌توانیم در هر موقعیتی تاثیرگذار باشیم و با محدودیت و ناکامی مواجه نشویم؟ این برداشت برداشتی سطحی از رویکرد عمل گری فعالانه است. موضوع، تلاش برای مواجه نشدن با ناکامی نیست موضوع شیوه بینش ما به این ناکامی پس از مواجهه با آن است.

این‌که انسان‌ها تلاش می‌کنند با ناکامی مواجه نشوند و نیازهایشان را ارضا کنند امری بدیهی است اما واقعیت دنیا و محدودیت‌هایش این امکان را برای ما فراهم نمی‌کند.

در مسیر انجام کارهایی که برای ما جدید هستند امکان پا پس کشیدن هنگام مواجهه با کوچکترین علائم شکست و ناکامی بیشتر می‌شود.

ما فکر می‌کنیم به اندازه کافی خوب نیستیم یا فکر می‌کنیم شرایط بیرونی برای موفق شدن مهیا نیست. اگر به ادبیات رایج در جامعه دقت کنید می‌توانید به راحتی رد این موضوع را ببینید. به‌نظر می‌رسد ما اشتیاق زیادی برای پیدا کردن مقصر برای ناکامی‌های خود داریم و سوالی که در اینجا مطرح می‌شود اینکه آیا در این پروسه ما به دستیابی به خواسته‌هایمان نزدیک می‌شویم یا نه؟

مواجهه با ناکامی در کنار تمام دردی که دارد به ما یک پیام واضح را می‌دهد و آن اینکه” این راهش نیست”

عمل گری فعالانه درباره همین پیام است. درباره روش‌های مختلف انجام یک کار، درباره فکر کردن خارج از چارچوب‌ها و انعطاف‌پذیری فکری.

هرچیزی که در جهان به نحوی توسعه پیدا کرده است از طرف انسان‌هایی با همین دیدگاه انجام گرفته است. با مجله تیکا همراه باشید تا در سری مطالبی درباره افرادی‌که در شرایط محدود، ذهن باز و بینش عمل‌گری فعالانه دارند بیشتر بدانیم.

ما در مواقع یادگیری نیز به همین نحو عمل میکنیم و بهانه هایی می آوریم تا عمل مناسب را برای یادگیری انجام ندهیم.

خواه این عمل یادگیری ریاضی باشد ، خواه زبان انگلیسی

 

آموزش زبان از چه طریق ممکن است؟

اما راه حل چیست؟!

یکی از راه حل هایی که به ذهن ما رسیده و آن را روی افراد بسیاری در زمینه آموزش ، خصوصاً زبان انگلیسی امتحان کردیم ارائه یک بستر همیشگی و همراه و قابل دسترس برای این امر (آموزش زبان انگلیسی) می باشد.

امیدواریم بتوانیم با این سلسله نوشته ها گامی محکم جهت آموزش و یادگیری شما برداریم.

اگر سئوالی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی دارید ؛ می توانید آن را با پشتبانان آموزشی تیکا در میان بگذارید.

منتظر شما هستیم
https://t.me/tikkaaCenter1

علاقمند به یادگیری و یاد دادن ...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar