روشهای نوین آموزش زبان انگلیسی

یادگیری با استفاده از ویدئو سخنرانی‌های TED

بسیاری از سناریوهای مربوط به مکالمه در کلاسهای آموزش زبان انگلیسی راجع به صحبت به زبان انگلیسی در شرایط واقعی هستند: پرسیدن آدرس، معرفی خود و توضیح بیوگرافی شخصی.

اخیرا TED با همکاری National Geographic و Cengage Learning، سناریوهای آموزشی را فراهم کرده‌اند که در آن کارهای بیشتری انجام می‌شود: تشویق کردن دانش آموزان به بحث کردن راجع به ایده‌ها. هدف اصلی این مجموعه ارائه یک برنامه درسی است که مهارتهای زبانی، خواندن (شامل نمودارها و جداول) و انگلیسی کاربردی در تجارت را شامل می‌شود. با ترکیب کردن محتوای آنلاین و کتابهای مکمل بعنوان کتاب کار، می‌توان مهارتهایی نظیر گرامر (Grammar)، گوش دادن (Listening)، صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) را که در روشهای آموزش سنتی مورد نظر بوده‌اند پرورش داد. البته این روش برای استفاده در خارج از کلاس آموزش زبان انگلیسی و آشنایی زبان آموزها با شرایط جهان-واقعی می‌باشد.

‌‌

استفاده از رسانه‌های اجتماعی

بنا به گزارشهای مرکز رسانه‌های اجتماعی IACP، روزانه 1.3 میلیارد کاربر فعال از فیسبوک دیدن می‌کنند و 175 میلیون توییت در توییتر منتشر می‌شود. بنابراین شکی نیست که شبکه‌های اجتماعی پدیده‌ای جهانی هستند که تمام کشورها و زبانها را شامل میشود.

بنابراین می‌توان فعالیتهایی نظیر عکس نوشته های انگلیسی جذاب و آموزشی، اصطلاح انگلیسی روز و … را در شبکه های اجتماعی برای کاربران قرار داد تا میزان قرار گرفتن آنها در فضای آموزش زبان انگلیسی بصورت غیر مستقیم افزایش یابد.

 

استفاده از تخته هوشمند

استفاده از بازیها و تمارینی که کاربر را با خود درگیر می‌کنند، یکی از راههای مناسب برای تثبیت یادگیری و یادگیری عمیق محتوای آموزش آنلاین زبان انگلیسی میباشد. که روحیه و حس کار تیمی را به دانش آموزان زبان انگلیسی تزریق می‌کند. همچنین امکان ردیابی کردن اشتباهات زبان آموز در این حالت فراهم می‌شود که در تعیین استراتژی و روش آموزش زبان برای هر زبان آموز بسیار کاربردی می‌باشد.

 

استفاده از کتابخانه ها و ابزار مطالعه آنلاین

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی “تیکا”

اینترنت به تنهایی بعنوان یک غول متنی شناخته می‌شود که از موضوعات گوناگون و با سطوح گوناگون مطالب بی شماری دارد. بنابراین برای زبان آموز، یادگیری زبان انگلیسی در متون متنوع شکل می‌گیرد که به تنهایی میتواند منبع خوبی برای تقویت دایره لغات افراد در زمینه های مختلف نظیر تجاری، تاریخی، فرهنگی و … باشد. همچنین وجود محتواهای متنوع نظیر پادکست های آموزشی زبان انگلیسی و غیر آموزشی، فیلمهای آموزشی زبان انگلیسی و غیر آموزشی، دیکشنری های تصویری و … باعث میشود تا کاربر و زبان آموز علاقه ی بیشتری به مطالعه اطلاعات روزمره به زبان انگلیسی داشته باشند و نتیجه این کار، افزایش مهارتهای زبان انگلیسی در زبان آموز خواهد بود.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar