ایمی پوردی – قهرمان همه ی ما

اگر زندگی شما یک کتاب بود و شما نویسنده آن بودید دوست داشتید داستانتان چطور جلو برود؟

این سوالی است که ایمی پوردی[1] آنرا سوال اساسی زندگی اش می‌نامد. ایمی بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان بخاطر علاقه زیاد به اسنوبرد و جهانگردی شغلی را انتخاب کرد که بتواند به راحتی سفر کند.

[1] Amy purdy

شما هم مثل ایمی به رویاهاتون رنگ واقعیت ببخشید

روزهای سخت ایمی

ایمی در 19 سالگی به نوعی مننژیت میکروبی مبتلا شد که او را بسیار به مرگ نزدیک کرد.

ایمی روزها در کما بود و در طول این بیماری سخت یک کلیه، شنوایی گوش چپ و هردوپایش را از زانو به پایین از دست داد. ایمی بعد از بهبود ازین بیماری سخت با محدودیتهای زیادی  روبرو بود محدودیت‌هایی که تمام رویاها و آرزوهای او را تحت شعاع قرار می‌دادند. ایمی برای راه رفتن به پای مصنوعی احتیاج داشت ولی پای مصنوعی بسیار محدودکننده بود بطوریکه ایمی بعد از امتحان اولین پای مصنوعی آن‌را قبول نکرد و برای دوماه از خانه بیرون نرفت.

تمام آنچه که برای زندگی اش میخواست ازبین رفته بودند. چطور می‌توانست با پاهای مصنوعی به دور دنیا سفر کند درحالیکه به سختی می‌توانست  حتی با آن‌ها راه برود. اسکی کردن دوباره روی برف کاملا غیر ممکن به‌نظر می‌رسید. او برای هفته ها شوک زده و غمگین بود ایمی میدانست برای رهای از این حالت باید ایمی گذشته را رها کند و برای ایمی با ویژگی جدید داستانی جدید بسازد. ایمی شروع به تحقیق کردن درباره پاهای مصنوعی کرد و چون چیزیکه او را راضی کند پیدا نکرد تصمیم گرفت خودش پای مورد نیازش را بسازد.

ایمی و موفقیت

با مطالعه و همکاری دوستانش اولین پای مصنوعی مورد نیازش را ساخت. هرچند برای اسکی چندان مناسب نبودند و مدام از بدنش جدا می‌شدند!! ایمی به مطالعه و ساختن پای مناسب برای خودش ادامه داد و در سال 2005 موسسه ای تاسیس کرد که به جوانان دارای معلولیت جسمی کمک می‌کند به ورزش کردن ادامه دهند.

ایمی توانست به کار و ورزش برگردد . او در سال 2010 دومدال پی در پی جهانی برای اسکی روی برف گرفت و داستان جدید زندگی اش را ساخت. محدودیت ایمی وسیله ای شد برای رویاپردازی بیشتر و خیالپردازی برای رسیدن به رویاهایش.

از دست دادن پاهایش او را ناتوان نکردند بلکه در راه رسیدن به اهدافش او را تواناتر کردند. وقتی در مسیر رسیدن به یک هدف با بن بست مواجه میشویم این بن بست یا ما را متوقف میکند و یا مارا مجبور میکند تا خلاقیت جدیدی به خرج دهیم تا نهایتا از بن بست خارج شویم. محدودیت‌های ما لزوما منفی و بد نیستند آن‌ها می‌توانند باعث شکوفایی تصورات ما شوند تا بتوانیم فراتر از جایی برویم که همیشه تصور میکردیم میتوانیم باشیم

شما هم برخیزید

حالا شما هم پاشید، روی پای خودتون وایسید و شروع به پیشرفت شخصی و سرمایه گذاری روی خودتون کنید، خیلی از ماها تو خیلی از جاها ضعیف هستیم و باید خودمون رو تقویت کنیم ، متاسفانه یکی از اونجاهایی که اکثر ما ایرانی ها توش مشکل داریم آموزش زبان هست ، چون از اول مدرس های خوب برای آموزش زبان نداشتیم و یا هر دلیل دیگه ای ، تیکا با تیمی متشکل از متخصصین و بهترین های حوزه آموزش الکترونیکی زبان انگلیسی در تلاش هست تا این نقطعه ضعف را برای شما به نقطه قوت تبدیل کند.

پس با ما همراه باشید.

علاقمند به یادگیری و یاد دادن ...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar